راهنمای ثبت نام

ثبت نام در دومین نمایشگاه بین المللی بتن آماده، قطعات بتنی و صنایع وابسته ایران به صورت اینترنتی می باشد که جهت اطلاع از نحوه ثبت نام می‎توانید ضمن مطالعه راهنمای ثبت نام نسبت به تکمیل فرم ثبت نام خود اقدام نمایید.

کلیه علاقمندان به حضور در نمایشگاه می بایست نسبت به انجام کامل مراحل ثبت نام و تکمیل مدارک ثبت نام اقدام نمایند.

مراحل ثبت نام:

 1. تزئینات داخلی هر غرفه به عهده غرفه داران می باشد که با توجه به مسایل ایمنی محتوای مورد قبول نمایشگاه و اجرایی با هماهنگی ستاد اجرایی ۱۲ ساعت قبل از شروع افتتاحیه نمایشگاه نسبت به اتمام غرفه آرایی اقدام نمایند. در صورت عدم اتمام کار غرفه آرایی و چیدمان در موعد مقرر به ازای هر یک ساعت تاخیر مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال خسارت (وجه التزام) از غرفه دار خاطی دریافت خواهد شد.
 2. کلیه اطلاعات مندرج در فرم ثبت نام عینا در سردرب غرفه ها و کتاب راهنمای ویژه نمایشگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. لذا در صورت درخواست هرگونه تغییر مراتب باید کتبا اعلام گردد.
 3. در خصوص غرفه دارانی که پس از مهلت تعیین شده ( ۱۷ روز پیش از زمان برگزاری نمایشگاه) اقدام به ارسال مشخصات

نمایند. هیچگونه مسئولیتی در زمینه درج اطلاعات در کتاب راهنمای ویژه نمایشگاه متوجه ستاد برگزاری نخواهد بود.

 1. غرفه داران مجاز به واگذاری غرفه خود به دیگری اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی نیستند و هرگونه تغییر و تعویض غرفه و یا واگذاری محل تعیین شده به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر ممنوع است.
 2. ارائه مدارک مستند غرفه داران در خصوص نوع فعالیت الزامی است و عبارتند از پروانه نشر، پروانه کسب، پروانه بهره برداری و یا مدارک ثبت شرکت های بازرگانی و تجاری از مراجع قانونی مرتبط، داشتن قرارداد نمایندگی از شرکت های تولیدی بازرگانی، معرفی نامه از اتحادیه های صنفی مرتبط.
 3. مبلغ کل قرارداد می بایست قبل از شروع نمایشگاه تسویه و فیش آن ارسال گردد. در صورت عدم تسویه ستاد برگزاری می تواند نسبت به تعطیلی غرفه خاطی و عدم تحویل غرفه و معرفی به مراجع ذیصلاح، اخذ جریمه معادل ۱۰% فضای غرفه فسخ یک جانبه و نیز ممانعت از حضور در سایر نمایشگاه های شهر آفتاب برای یک دوره نمایشگاهی اقدام نماید. همچنین ستاد برگزاری می تواند کالا و اموال آن دسته از غرفه دارانی که به دلایلی بدهکار بوده و نسبت به تسویه حساب اقدام ننموده اند را بدون قید و شرط ضبط نموده و نسبت به وصول مطالبات خود اقدام نماید.
 4. در صورت بروز شرایط فورس ماژور و یا هرگونه شرایطی که عرفا امکان برگزاری نمایشگاه مقدور نباشد ستاد برگزاری می تواند نسبت به تغییر زمان برگزاری نمایشگاه اقدام نماید. در چنین شرایطی چنانچه برگزاری نمایشگاه به هر نحو میسر نباشد، نمایشگاه لغو و مبالغ دریافتی از غرفه داران عودت داده خواهد شد.
 5. غرفه داران موظف هستند نسبت به تهیه غذا نمایشگاه از داخل نمایشگاه به دلیل مسایل بهداشتی اقدام نموده و تهیه غذا از خارج سایت ممنوع می باشد.
 6. مشارکت کنندگان باید در تهیه لیست کالاهای ارسالی یا عودتی دقت و توجه کامل داشته باشند. در صورت وقوع هرگونه پیشامدی تمام مسئولیت و عواقب ناشی از آن متوجه مشارکت کننده خواهد بود
 7. نظافت فضای عمومی به عهده مامورین نظافت نمایشگاه و نظافت داخل غرفه به عهده غرفه داران می باشد. غرفه داران باید در پایان هر روز زباله ها و ضایعات را در کیسه های پلاستیکی گذاشته و به منظور جمع آوری و نظافت در قسمت خارج غرفه قرار دهند.
 8. حضور نماینده مشارکت کننده در زمان تحویل و حداقل ۴۸ ساعت قبل از افتتاحیه نمایشگاه ضروری است.
 9. غرفه داران فقط مجاز به استفاده از فضای مفید غرفه خود می باشند و به هیچ وجه نباید به حریم راهرو یا فضای غرفه های دیگر تجاوز نماید و یا مانعی در مسیرهای عمومی ایجاد نمایند و همچنین استفاده از حریم پشت راهروها به عنوان انبار مجاز نیست.
 10. غرفه داران موظفند صدای وسایل صوتی و تصویری مورد استفاده را در حد غرفه خود نگه دارند به نحوی که خللی در مذاکرات بازدیدکنندگان و سایر مشارکت کنندگان بوجود نیاید.
 11. کلیه غرفه داران موظفند در زمان ورود و در ساعات کار نمایشگاه کارت شناسانی خود را بر روی سینه نصب نمایند.
 12. درب اصلی ورودی بخش زیرین ملل واقع در باغ ایرانی در ایام برگزاری از ساعت ۸ صبح برای غرفه داران جهت استفاده ازخدمات کافی شاپ و سالن های نمایشگاهی از ساعت ۹:۳۰ صبح گشوده خواهد شد.
 13. با توجه به اینکه برق سالن ها در پایان هر روز قطع می شود لازم است غرفه داران نسبت به خاموش بودن کلیه وسایل برقی خود قبل از خروج از سالن ها اطمینان حاصل نمایند.
 14. در صورت اقدام به غرفه سازی غرفه دار می بایست طی نامه ای پیمانکار ساخت غرفه را معرفی نماید و پیمانکار مذکور بایستی کلیه نقشه های غرفه سازی را به ستاد برگزاری ارائه نماید.
 15. پیمانکار ساخت غرفه بایستی یک فقره چک تخلیه به مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال در وجه شرکت برگزار کننده صادر نماید.
 16. حداکثر ارتفاع مجاز غرفه سازی در نمایشگاه 3.5 متر می باشد. در صورت ساخت غرفه ۲ طبقه اخذ تاییدیه سازمان نظام مهندسی الزامی می باشد.
 17. در صورت غرفه آرایی غرفه دار موظف است طرح 3D غرفه را تهیه و از مهندس ناظر غرفه آرایی تاییدیه مربوطه را اخذ نماید.
 18. طرح غرفه هایی که در موقعیت دو نبش یا سه نبش می باشد بایستی به صورت باز طراحی گردند.
 19. استفاده از هرگونه لامپ رشته ای و پر مصرف ممنوع می باشد و غرفه داران و غرفه سازان فقط مجاز به استفاده از روشنایی فوق کم مصرف SMD-COB-LED می باشند.
 20. غرفه داران که به دلایلی جهت استفاده از برق برای تجهیزاتی که نیاز به روشن بودن در طول شبانه روز دارند می بایست درخواست کتبی خود را به ستاد برگزاری ارسال و پس از بررسی اقدام خواهد شد.
 21. خروج هرگونه کالا پس از افتتاح نمایشگاه مستلزم ارائه برگ مجوز خروج کالا و تائید کتبی مدیر سالن و مجری نمایشگاه می باشد.
 22. مسئولیت حفظ اموال و نگهداری کالاها از هنگام ورود کالا تا خروج آنها از محوطه نمایشگاه در طول ساعت کار و بازدید از نمایشگاه به عهده غرفه داران می باشد.
 23. مسئولین غرفه در ایام برگزاری می بایست یک ساعت قبل از شروع کار به نمایشگاه و ۳۰ دقیقه پس از خاتمه ساعت کاری نمایشگاه در غرفه های خود حضور داشته باشند.
 24. در صورت انصراف به هر دلیلی به هیچ وجه مبلغ واریزی استرداد نخواهد شد.
 25. در صورتیکه غرفه دار به پوشش بیمه ای خود اقدامی ننماید نمایشگاه در این خصوص هیچگونه مسئولیتی را به عهده نخواهد داشت.
 26. غرفه دار می بایست نسبت به بیمه نمودن محیط کار خود اقدام نماید به نحوی که بیمه نامه مذکور پاسخگوی هر گونه خسارت احتمالی به نمایشگاه یا بازدیدکننده و… باشد.
 27. رعایت کلیه نکات ایمنی و اقدامات احتیاطی توسط غرفه داران ضروری است. غرفه داران مجاز به ارایه کالا و خدماتی که در خارج از چهارچوب فعالیت های خود و موضوع نمایشگاه است نمی باشند.
 28. فروش مستقیم کالا و خدمات در طول زمان برگزاری نمایشگاه ممنوع می باشد.
 29. پرچم ها، علامات بنرهای تبلیغاتی تابلوها و نوشته های مربوط به غرفه داران باید در محل غرفه آنها نصب شود و از نصب در راهرو و خارج از غرفه خودداری شود. نصب این علائم در مسیرهای اصلی و فرعی محوطه و مسیرهای مشرف به نمایشگاه با درخواست کتبی از سایت نمایشگاه انجام خواهد گرفت.
 30. برگزاری همایش، کارگاه آموزشی، قرعه کشی و هرگونه مراسم جنبی در غرفه ها یا سالن ها منوط به اخذ مجوز کتبی از سایت نمایشگاه است.
 31. غرفه داران موظف است کالاهای نمایشی، ماشین آلات، تجهیزات و دستگاه های سنگین مشمول حمل ترافیکی را یک هفته قبل از تحویل سالن و غرفه به ستاد برگزاری اعلام نماید.
 32. غرفه داران موظف هستند زمان مورد نیاز برای انجام فعالیت های لجستیکی خود را متناسب با فضای غرفه و تعداد دستگاه ها و تجهیزات نمایشی قبل از تحویل غرفه هماهنگی لازم با ستاد برگزاری بعمل آید.
 33. ورود انواع کامیونت، وانت بار و کشنده با توجه به شرایط سالن و نمایشگاه مربوطه به لحاظ جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی به ابنیه و سازه ها صرفاً با هماهنگی ستاد برگزاری امکان پذیر خواهد بود.
 34. غرفه داران موظف هستند نسبت به ابعاد، ارتفاع و عرض درب های ورود کالاهای نمایشگاهی به شرح زیر را متناسب با کالای نمایشی خود تطابق نموده و شرایط لجستیک و ایمنی آن را لحاظ نماید. ابعاد درب ورودی کالارو شمال سالن ۸۴: شامل دو درب به عرض مجاز با حداکثر ۴ متر مفید عرض و ۶.۵ متر مفید ارتفاع و ابعاد درب ورودی کالارو شمال سالن ۸۵ : شامل سه درب به عرض مجاز حداکثر ۴ متر مفید عرض و ۶.۵ متر مفید ارتفاع. ابعاد درب ورودی کالارو شرقی سالن ۸۴ : شامل یک درب به عرض مجاز با حداکثر ۳ متر و ارتفاع حداکثر ۴.۸۰
 35. غرفه داران موظف هستند در خصوص نیاز به بارانداز برای ماشین آلات سنگین و خودکششی یک هفته قبل از تحویل سالن به ستاد برگزاری اعلام نماید.
 36. مشارکت کننده موظف است زمانبندی حمل کالاهای نمایشگاهی خود را به نحوی سازماندهی نماید که ورود کالاها به سایت نمایشگاه حداقل مقدور در صبح صورت گیرد. لذا در صورتی که کالاهای ترافیکی سنگین نمایشگاهی بوده و شب به سایت برسد، به منظور تسهیل امور و با هماهنگی ستاد برگزاری کالاهای مذکور به پارکینگ داخل سایت نمایشگاهی هدایت می شود.
 37. غرفه دارانی که برای حمل کالاهای سنگین از وسائط لجستیک خود به منظور حمل و تخلیه استفاده می نمایند ضمن اعلام و هماهنگی با ستاد برگزاری می بایست کلیه بیمه نامه های فنی، کارت سلامت راننده و سایر الزامات مورد نیاز را همراه داشته باشند.
 38. غرفه داران می بایست با توجه به زمانبندی اعلامی از سوی ستاد برگزاری نسبت به برنامه ریزی به منظور تخلیه بعد از پایان نمایشگاه و پیش بینی های لازم برای وسائط نقلیه و تجهیزات کافی را اتخاذ نمایند.
 39. غرفه داران می بایست در روز تخلیه نسبت به جمع آوری غرفه و کالاهای نمایشی خود تا پایان ساعت مشخص شده اقدام نمایند. درغیر این صورت مشمول جرائم نقدی و هزینه انبارداری خواهند شد. در صورت بروز هرگونه آسیب به ابنیه از سوی بخش لجستیک آنان خسارت مذکور محاسبه و هزینه آن دریافت خواهند شد.
 40. رعایت شئونات اسلامی برای افراد داخل غرفه الزامیست.
 41. در صورت نیاز به جرثقیل جهت تخلیه و بارگیری، غرفه داران محترم تنها مجاز به استفاده از پیمانکار مستقر در سایت نمایشگاه می باشند.

قوانین و مقررات

اطلاعات برگزارکننده:

برگزار كننده: شرکت فرجاد تجارت سامه گستر ایرانیان

تلفن: 9-43222057 (086)   فکس : 43222061 (086)

وب سايت:    www.farjadtco.com

ایمیل:   info@farjadtco.com

 

نحوه ثبت نام:

ثبت نام در دومین نمایشگاه بین المللی بتن آماده، قطعات بتنی و صنایع وابسته ایران به صورت اينترنتی بوده و جهت اطلاع از نحوه ثبت نام مي توانيد ضمن مطالعه راهنمای ثبت نام مندرج در وب سايت نمايشگاه نسبت به ارائه درخواست ثبت نام خود اقدام نماييد.كليه علاقمندان به حضور در نمايشگاه مي بايست نسبت به انجام كامل مراحل ثبت نام و تكميل مدارك ثبت نام اقدام نمايند.

مدارك لازم جهت پیش ثبت نام به شرح زير می‌باشد:

ثبت نام اولیه در وب سایت رسمی نمایشگاه و اخذ شناسه ورود.

اشخاص حقوقی می بایست اسکن کارت اقتصادی (گواهی ارزش افزوده و یا روزنامه رسمی شرکت)، پروانه بهره برداری یا رتبه بندی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و قوانین و مقررات مهر و امضاء شده (صفحه آخر همین مدرک) اقدام نمایند.

اشخاص حقیقی می بایست نسبت به ارسال تصویر اسکن شده کارت ملی شخص متقاضی، پروانه بهره برداری (در صورت وجود) و قوانین و مقررات مهر و امضاء شده (صفحه آخر همین مدرک) اقدام نمایند.

نکته ۱ : ارائه اصل کاتالوگ به ستاد برگزاری همزمان با ارسال مدارک پیش ثبت نام برای تمامی شرکت ها (به جز شرکت های نماینده خارجی) الزامی است.

نکته ۲: ارسال اصل کاتالوگ به ستاد برگزاری برای مشارکت کنندگان الزامی می باشد.

نکته ۳: ارسال ثبت برند و نام تجاری همزمان با ارسال کاتالوگ الزامی است.

ستاد برگزاری پس از بررسی مدارک اولیه ارسال شده توسط متقاضیان و در صورت کامل بودن مدارک نسبت به تایید مدارک پیش ثبت‌نام اقدام خواهد نمود و مراتب از طریق آدرس پست الکترونیکی که در هنگام ثبت نام در سامانه ثبت نام ثبت نموده اید به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

پس از تایید مدارک پیش ثبت نام، متقاضیان می بایست ضمن ورود به سامانه ثبت نام، نسبت به سفارش غرفه و خدمات از منوی مربوطه اقدام نمایند. به منظور جلوگیری از دوباره کاری، متقاضیان می بایست درخواست های قطعی خود را در سامانه اعلام نمایند. (امکان اصلاح درخواست ها در شرایط خاص و با تایید ستاد برگزاری امکان پذیر می باشد).

نکته : متقاضیان می بایست در انتخاب نوع غرفه درخواستی اعم از غرفه های ریالی، غرفه های ارزی یا غرفه های ارزی – ریالی با توجه به قوانین و مقررات بخش ارزی اقدام نمایند. بدیهی است ستاد برگزاری ضمن بررسی متقاضیان و با در نظر گرفتن قوانین و مقررات، راساً نسبت به تایید یا عدم تایید متقاضیان اقدام خواهد نمود و متقاضیان حق هرگونه اعتراضی را در این خصوص از خود سلب می نمایند.

ستاد برگزاری پس از بررسی درخواست های متقاضیان نسبت به تایید یا عدم تایید درخواست ها اقدام خواهد نمود، در صورتی که درخواست متقاضی تایید گردد متقاضی می بایست در زمان بندی مقرر نسبت به پرداخت مبلغ پیش فاکتور صادره در سامانه ثبت نام و براساس درخواست متقاضی صادر شده است اقدام و با مراجعه به سامانه ثبت نام نسبت به ثبت اطلاعات پرداخت خود اقدام نماید. همچنین در صورتی که درخواست متقاضی تایید نشود این امر از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی خواهد رسید و متقاضی می تواند نسبت به رفع نواقص یا تغییر درخواست اقدام و مجددا درخواست های جدید خود را ارسال نماید. متقاضیان می توانند به صورت اختیاری نسبت به سفارش خدمات نمایشگاهی اقدام نمایند که این امر در مراحل ثبت نام پیش بینی شده است.

ثبت اطلاعات پرداخت در سامانه ثبت نام و ارسال تصوير فيش واريزي حداكثر ۵ روز پس از تایید درخواست سفارش غرفه الزامی می باشد. (اين فيش مي‌بايست خوانا بوده و با فرمت JPG  حداکثر ۲۵۰ کیلوبایت اسکن و ارسال گردد)

پس از ثبت اطلاعات پرداخت در سامانه ثبت نام، متقاضیانی که در ثبت نام خود فضای ریالی درخواست داده اند می بایست با مراجعه به منوی تعهد نامه ارزی ریالی ضمن دانلود فرم تعهد نامه نسبت به مهر و امضاء تعهد نامه اقدام و با توجه به نمونه موجود در صفحه تعهدنامه نسبت به تعیین رقم چک تضمین و تودیع چک به میزان کل ارزش ارزی غرفه خود اقدام نمایند. چک تضمین ارزی ریالی می بایست صرفا چک متعلق به شرکت یا شخص متقاضی بوده و به حساب بانکی آن به شبکه سراسری بانکی متصل باشد و ستاد از پذیرش سایر چک ها معذور می باشد.

تذکر: چک تضمین فوق می بایست به تاریخ روز اول نمایشگاه و بدون بابت بوده و صرفا در وجه شرکت ” راهکار تجارت مدیریت کوشا ” صادر گردد و ستاد از پذیرش سایر چک ها معذور است.

متقاضیان پس از مهر و امضاء تعهدنامه ارزی ریالی و نیز صدور چک مربوطه می بایست اصل تعهد نامه را به همراه چک به امور مالی ستاد برگزاری به آدرس استان مرکزی، شهرستان محلات، میدان آزادی، کمربندی غربی، طبقه فوقانی شیرینی سرای بلوط، شرکت فرجاد تجارت سامه گستر ایرانیان به کدپستی 3781673179 ارسال و نسبت به اخذ رسید اقدام نمایند.

پس از انجام کلیه مراحل ثبت نام، ارسال کلیه مدارک، پرداخت هزینه های ثبت نام و تودیع تضامین لازم و با تایید ستاد، وضعیت ثبت نام متقاضیان از حالت پیش ثبت نام به ثبت نام قطعی تغییر داده خواهد شد، بدیهی است در صورتی که متقاضیان ثبت نام خود را قطعی ننمایند حتی در صورت واریز وجه نیز ستاد برگزاری می تواند نسبت به واگذاری فضای درخواستی آنان به سایر متقاضیان اقدام و متقاضی مذکور که ثبت نام خود را قطعی ننموده است حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می نماید.

لازم به ذكر است عدم وصول هر يك از موارد فوق موجب عدم قطعي شدن ثبت‌نام خواهد بود و ستاد برگزاري هيچگونه مسئوليتي در قبال عواقب ناشي از عدم ثبت‌نام متقاضيان نخواهد داشت. پس از قطعي نمودن ثبت‌نام انجام موارد زير جهت دريافت به موقع خدمات درخواستي الزامي مي‌باشد:

پس از قطعی شدن ثبت نام، متقاضیان می بایست مطابق سررسید تاریخ های اعلام شده در سامانه ثبت نام، نسبت به ارسال اطلاعات شرکت خود جهت درج در کتاب توانمندی ها و سی دی و وب سایت رسمی نمایشگاه، اسامی غرفه داران، کارت خودرو و… اقدام نمایند. بدیهی است به منظور ارائه خدمات با کیفیت مناسب به اطلاعاتی که بعد از سررسید اعلام شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد و اطلاعات این قبیل متقاضیان در کتاب و سایت درج نخواهد شد.

ستاد برگزاري هيچگونه مسئوليتي در قبال ارائه خدمات به متقاضياني كه اطلاعات درخواستي را مطابق آخرين مهلت ارسال اطلاعات به ستاد ارسال ننموده باشند بر عهده نخواهد داشت. بديهي است هيچگونه وجهي به اين قبيل متقاضيان عودت نخواهد شد.

كليه اطلاعات شركت كنندگان در نمايشگاه بصورت تايپ شده در سامانه پذيرفته مي شود كه عيناً در موضوعات مرتبط مورد استفاده قرار خواهند گرفت. لذا ستاد برگزاري مسئوليتي در قبال صحت مطالب نخواهد داشت و ستاد از پذیرش اطلاعات در قالب فکس و سایر فرمت ها معذور می باشد.

خدمات قابل ارائه توسط ستاد برگزاري نمایشگاه بین المللی بتن آماده، قطعات بتنی و صنایع وابسته ایران

فضای نمايشگاهي:

الف ) فضای داخل سالن با تجهیزات:

حداقل متراژ غرفه ارزی ۱۲ و ريالي داخل سالن ۲۴ متر مربع مي‌باشد.

۱- سر درب غرفه (كتيبه)

۲- ديوارهاي پارتيشن غرفه

۳- روشنایی غرفه

            ۴- يك عدد ميز

۵- دو عدد صندلي

۶- يك عدد پريز برق

۷- موکت           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در صورت وارد آوردن هر گونه خسارت به غرفه های پیش ساخته از سوی مشارکت کننده ميزان خسارت راسا توسط ستاد محاسبه و وجوه آن از مشارکت کننده اخذ خواهد شد.

بعد از قطعی شدن ثبت نام حداکثر تا 5 روز تغییر نوع فضا (از با تجهیزات به خام) وجود دارد و پس از آن تاریخ تغییر نوع فضا امکان پذیر نمی باشد. لازم به توضيح است در صورتي كه مشاركت كنندگان محترم نسبت به اخذ فضاي با تجهيزات اقدام و هزينه مربوطه را پرداخت نمايند و پس از آن نسبت به درخواست فضاي خام اقدام نمايند هزينه مربوطه عودت داده نخواهد شد.

خروجی برقی كه به شركت كنندگان محترم تحويل مي گردد قابليت جريان ۲ آمپر را دارا مي باشد و مقاومت سيم كشي هاي استفاده شده در غرفه ها محدود است. لذا استفاده از وسايل پرمصرف پروژكتور اضافي، ‌وسايل نمايشي پرمصرف ممنوع است. در صورت نياز مشاركت كننده بايد با هماهنگي برگزاركننده مجوز دريافت نماید.

 ب- فضای داخل سالن بدون تجهیزات (زمين خام) :

فضاي خام: فضايی است كه به مشاركت كننده بدون داشتن تجهيزات نمایشگاهی از قبيل پنل، موكت، نور و سردرب و….. تحويل مي‌گردد و تجهيز آن بر عهده مشاركت كننده مي‌باشد. (زمین خالی)

پس از قطعی شدن ثبت نام در سامانه نمایشگاه، مشارکت کنندگانی که نسبت به اخذ زمین خام اقدام نموده اند، می بایست نسبت به انتخاب پیمانکار ساخت و ساز غرفه خود اقدام نمایند. غرفه سازان می بایست با توجه به روند اخذ مجوز غرفه‌سازی که متعاقبا در بخش غرفه سازی سایت اعلام می گردد، جهت اخذ مجوز اقدام نمایند. این قبیل متقاضیان حداکثر تا 5 روز فرصت دارند تا کلیه موارد مربوط به ساخت و ساز غرفه خود را با توجه به مدارک مندرج در سایت انجام و مجوز غرفه سازی دریافت نمایند.

حداقل متراژ جهت غرفه سازي در فضاي دور سالن، 12 مترمربع  خواهد بود.

مشاركت كنندگاني كه متقاضي غرفه بدون تجهیزات (زمین خام) مي باشند، مي بايست در فرم های ثبت نام متراژ درخواستي در قسمت بدون تجهيزات وارد نمايند.

 

كتاب اختصاصي نمايشگاه:

مشاركت كننده در صورت تمايل به حضور در كتاب رسمي نمايشگاه،  بايد نسبت به ارائه درخواست در مهلت تعيين شده، ارائه فيش بانكي پرداخت هزينه و همچنين ارائه مطالب جهت چاپ به برگزار كننده اقدام نمايد. در صورت عدم رعايت مهلت مقرر برگزاركننده نسبت به درج مطالب مشاركت كننده در كتاب رسمي نمايشگاه مسئوليت نخواهد داشت.

در کتاب توانمندي ها تسهيلات زير در اختیار متقاضیان قرار می گیرد:

اختصاص یک صفحه به مشارکت کننده برای درج نام، مشخصات و توانمندی های شرکت به دو زبان فارسی و انگلیسی

درج نام و توانمندي هاي شركت در وب سايت رسمي نمايشگاه تا دوره بعد نمايشگاه.

درج نام و موقعيت مكاني هر شركت در دفترچه اطلاعاتي نمايشگاه.

درج نام و موقعيت مكاني هر شركت در بنر اختصاصي ورودي هر سالن نمايشگاه.

اختصاص يك جلد كتاب نمايشگاه به مشارکت کننده.

متقاضيان حضور در بخش آگهی های کتاب اختصاصی نمايشگاه، ضمن مراجعه به سايت اختصاصي نمايشگاه مي‌توانند شرايط حضور در اين كتاب را دريافت و اقدام لازم را معمول دارند.

خدمات تبليغاتي در وب سايت نمايشگاه:

با توجه به ثبت نام اينترنتی نمايشگاه و بازديد تعداد بيشماری از مخاطبان واقعی اين صنعت از وب سايت نمايشگاه فرصت بسيار مناسبي جهت معرفي شركت ها از طريق سايت مهيا مي باشد و از آنجايی كه امروزه يكي از مهمترين ابزارهای بازاريابی و توسعه بازار داشتن برنامه مدونی براي تبليغات موثر مي باشد و از طرفی اين رويداد مهم محل مناسبي جهت عرضه توانمندي هاي شركت های فعال در اين عرصه مي باشد ستاد برگزاری امكان مناسبی را جهت انجام تبليغات مناسب و هدفمند برای متقاضيان فراهم آورده است .

سمينار تخصصي شركت ها:

سمينار های اختصاصي شركت ها در طول برگزاری نمايشگاه برگزار خواهد شد و شركت ها با تکمیل بخش مربوط به سمینارهای تبلیغاتی در منوی سفارش غرفه و خدمات طبق زمانبندي اعلام شده مي توانند نسبت به برگزاري سمينار جهت ارائه توانمندي هاي خود اقدام نمايند.

كارت شناسايي و پاركينگ و تعهدنامه حراست

مشاركت كنندگان می بایست ضمن مراجعه به منوی مدارک تکمیلی در سامانه ثبت نام فرم های مربوط به درخواست كارت شناسايي را تا 1/7/1403 و از طریق سامانه ثبت نام به برگزار كننده ارسال نمايند. تعداد كارت شناسايي و پاركينگ متناسب با متراژ تحت پوشش غرفه شركت كننده به شرح زير به متقاضيان تعلق خواهد گرفت. محدودیت های درنظر گرفته شده از سوي حراست شرکت سهامی نمایشگاه بوده و کارت بیشتر از سهمیه صادر و ممهور نخواهد شد. لذا به منظور عدم بروز مشکلات سامانه ثبت نام فقط به تعداد مندرج در جدول زیر به مشارکت کنندگان اجازه ثبت اطلاعات خواهد داد لذا در تکمیل و اعلام اسامی قطعی دقت لازم را معمول فرمایید.

در هنگام ورود اطلاعات اشخاص نسبت به درج صحیح اسامی به همراه عکس پرسنلی رنگی هر شخص اقدام نمایید. (رعایت حجاب کامل اسلامی برای بانوان محترمه الزامی می باشد).

کارت شناسایی مشارکت کنندگان از سه روز قبل از افتتاح نمایشگاه در محل ستاد برگزاری واقع در نمایشگاه بین المللی توزیع خواهد شد.

کارت پارکینگ مطابق جدول مندرج در ذیل به غرفه داران اعطاء خواهد شد.

مشارکت کنندگان می بایستی نسبت به اخذ تعهد نامه حراست از بخش مدارک تکمیلی سامانه ثبت نام نمایشگاه اقدام و پس از تکمیل نمودن و مهر و امضاء کردن آن نسبت به عودت آن از طریق سامانه اقدام نمایند.

بخش دریافت اطلاعات اسامی غرفه داران و کارت پارکینگ در روز  بعد از اختتامیه غیر فعال خواهد شد و کلیه کارت ها تنها بر اساس اطلاعات موجود در سامانه صادر خواهد شد و مسئولیت عدم صدور کارت برای متقاضیانی که تا قبل از آن تاریخ نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام ننمایند بر عهده مشارکت کنندگان محترم میباشد.

كارت شناسايي غرفه داران فضاي داخل سالن

كارت شناسايي غرفه داران فضاي باز

متراژ

تعداد

متراژ

تعداد

تا ۱۲ متر مربع

۲ عدد

تا ۵۰ متر مربع

۲ عدد

۱۳ تا ۲۴ متر مربع

۳ عدد

از ۱۰۱ متر مربع به بالا

۳ عدد

۲۵ تا ۵۰ متر مربع

۴عدد

 

۵۱ الي ۱۰۰ متر مربع

۶ عدد

 

۱۰۱ الي ۱۵۰ متر مربع

۸ عدد

 

۱۵۱ متر مربع به بالا

۱۰ عدد

 

مقررات عمومي ثبت نام

برگزار كننده حق پذيرش يا رد فرمهاي درخواست مشاركت را براي خود محفوظ مي‌دارد.

با توجه به محدوديت های سالن ها از جهت انطباق با درخواست كليه شركت كنندگان، اختيار كامل جانمايي با مجری می‌باشد و مشارکت کنندگان حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می نمایند.

 مشاركت كننده مجاز به واگذاري غرفه تخصيصي يا مشاركت با شخص ثالث نمي‌باشد.

مشاركت كنندگاني كه مايلند به نحوي كاركرد ماشين آلات خود را بصورت عملي نمايش دهند بايد قبلا با اعلام كتبي ‌موافقت برگزاركننده را كسب نمايند و ميزان برق مصرفي را به اطلاع برگزاركننده برسانند. در هر حال مشاركت كننده مسئول جبران كليه خسارات ناشي از كاركرد ماشين آلات خود به شخص ثالث يا برگزاركننده مي‌باشد.

مسئوليت حفظ و نگهداري كالا در ساعات بازديد و ايام قبل از افتتاح و بعد از اختتاميه نمايشگاه بعهده مشاركت كننده بوده و پس از پايان ساعت كار روزانه نمايشگاه و در ساعات غير بازديد كه درهاي سالن قفل و پلمپ مي‌گردد، حفظ و نگهداري كالا بعهده نمايشگاه مي‌باشد.

صاحبان ماشين آلات سنگين در زمان ثبت نام موظف به هماهنگي كامل براي نحوه حمل ماشين آلات به غرفه دو هفته قبل از افتتاح نمايشگاه با برگزاركننده مي‌باشند. در غير اين صورت چنانچه امكان انتقال دستگاه مربوطه به محل غرفه موجود نباشد مسئوليتي بر عهده برگزار كننده نخواهد بود.

با عنایت به ساختار طبقه اول سالن خلیج فارس و طبقه اول سالن میلاد ۳۱B امکان ورود لیفتراک و کالاهای سنگین به سالن های مذکور امکان پذیر نمی باشد و صرفاً انتقال کالا ها از طریق چرخ دستی یا لیفتراک دستی میسر می باشد بدیهی است کلیه مسئولیت ها و عواقب ناشی از عدم توجه به این موضوع برعهده مشارکت کننده محترم می باشد.

نگهداري و انباشت مواد اشتعال زا در داخل سالن ممنوع است. در صورت نياز به استفاده از مواد اشتعال زا براي فعاليتهاي نمايشي مشاركت كننده بايد با كارشناس رسمي اداره آتش نشاني مستقر در نمايشگاه هماهنگي نموده و مجوز كتبي دريافت نمايد.

وسايل تبليغاتي مشاركت كننده بايد در محدوده غرفه اختصاص يافته ارائه شود، نصب هر گونه وسايل تبليغاتي، پلاكارد، ديوارنويسي پس از كسب موافقت كتبي برگزاركننده و پرداخت هزينه هاي مربوطه امكان پذير مي‌باشد.

فروش كالاهای ارائه شده در غرفه در دوران برگزاري نمايشگاه ممنوع است. مذاكره و انعقاد قرارداد فروش در دوران نمايشگاه بلامانع بوده ليكن انتقال كالا به خارج از غرفه پيش از اتمام نمايشگاه ممنوع مي‌باشد.

در صورتيكه پس از جانمايي مشاركت كنندگان در سالن هاي نمايشگاه، ستون هاي موجود در سالن ها داخل غرفه هاي مشاركت كنندگان قرار گيرد، مشاركت كنندگان حق هيچگونه اعتراضي را نخواهند داشت.

در طراحي كل نمايشگاه (فضاي سرپوشيده و باز) و تخصيص غرفه ها به مشاركت كنندگان، برگزار كننده با حفظ مصالح عمومي نمايشگاه،‌ و نيز حقوق ساير شركت كنندگان داراي اختيار تام بوده و مشاركت كننده نمي‌تواند نسبت به محل اختصاص يافته اعتراضي داشته باشد.

بر اساس مقررات شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي ايران، رعايت حجاب و حفظ شئونات اسلامي در طول مدت نمايشگاه الزامي است و در صورت عدم رعايت حجاب توسط شركت كنندگان يا پرسنل ايشان، برگزار كننده يا مسئولين شركت سهامي نمايشگاههاي بين المللي تهران مجاز به جلوگيري از ادامه فعاليت شركت كننده و يا هر اقدام قانوني ديگر مي‌باشند.

ارائه گواهينامه استاندارد براي كالاهاي مشمول استاندارد اجباري مي باشد و مشاركت كننده مي بايست اين مدارك را همراه كالاهاي ارائه شده در غرفه به همراه داشته باشد در صورتي كه براي كالايي استانداردي تعريف نشده است ارائه نامه از سوي مؤسسه استاندارد الزامي مي باشد،  بديهي است برگزار كننده و يا سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران و نمايندگان ايشان مي‌توانند از ارائه كالاهاي مذكور بدون ارائه گواهينامه استاندارد در غرفه مربوطه جلوگيري نموده و يا اقدام به تعطيل فعاليت غرفه مذكور نمايند. بديهي است در اين صورت خسارتي از طرف برگزار كننده به شركت كننده پرداخت نخواهد شد.

برگزار كننده مجاز به عكسبرداري و فيلمبرداري از غرفه هاي نمايشگاهي مي‌باشد.

در طول برگزاري نمايشگاه، حمل و نقل لوازم مورد نياز مشاركت كننده به داخل محوطه نمايشگاه فقط صبح ها قبل از شروع كار نمايشگاه امكان پذير است. در ساعات برگزاري نمايشگاه، ‌تردد خودروي مشاركت كننده در محوطه نمايشگاه ممنوع است.

مشاركت در اين نمايشگاه تابع مقررات و شرايط عمومي نمايشگاه هاي بين المللي جمهوري اسلامي ايران خواهد بود.

بيمه

شرکت کنندگان در نمايشگاه ملزم و موظفند کالاهای نمايشی خود را قبل از ورود به نمايشگاه  و تا حداقل سه روز پس از اتمام نمايشگاه نزد يکی از شرکتهای بيمه , بيمه کامل نمايند تا در صورت بروز خسارت احتمالی , جبران گردد ، بديهي است ستاد برگزاري هيچگونه مسئوليتي در خصوص شركت هايي كه كالاها ، ماشين آلات و پرسنل خود را بیمه ننموده باشند بر عهده نخواهد داشت.

مشارکت کنندگان مکلفند خسارات ناشی از آتش سوزی , سرقت و … را که در نتیجه فعالیت یا اعمال کارکنان آنها در داخل یا محل نمایشگاه به ماشین آلات، تجهیزات و دکوراسیون غرفه و کالاهای نمایشی ديگران و بازدیدکنندگان وارد می شود را جبران نمایند.

شرکت کنندگان همچنین مسئول اتفاقات و تصادفاتی هستند که برای کارگران غرفه هنگام حمل و نقل کالا با ماشین آلات و غیره بروز می کند و ستاد برگزاری نمایشگاه مسئولیتی در قبال پرسنل و کارگران مشارکت کنندگان برعهده نخواهد داشت.

فسخ درخواست

با توجه به اينکه فسخ خدمات درخواستی  علی الخصوص فسخ تخصیص فضاي نمايشگاهی مشکلات عديده اي را براي برگزاركننده ايجاد می نمايد، لذا خواهشمند است پس از قطعی شدن تصمیم خود مبنی بر حضور در نمايشگاه نسبت به ارائه درخواست و واريز وجه اقدام نمايید، در غیر اين صورت فسخ درخواست تنها با ارائه نامه كتبی به ستاد برگزاري امکان پذير و در صورت پرداخت هزينه غرفه، امکان عودت وجه وجود نخواهد داشت و مشاركت كننده با امضاء اين مقررات حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می نمايند.

با توجه به اينکه مسئولیت كامل جانمايی برعهده ستاد برگزاري می باشد عدم قرارگیري در جاي مناسب دلیل موجهی جهت عدم حضور يا  فسخ درخواست نمی باشد بديهی است برای ستاد برگزاری همانگونه که در بند قبل گفته شد امکان عودت وجه وجود نخواهد داشت و مشاركت كننده با امضاء اين مقررات حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب می نمايند.

مقررات ارزي و ريالي

مشاركت كنندگان داخلي مجاز به نمايش كالا و محصولات خارجي يا استفاده از پوستر و نام شركت خارجي نمي‌باشند. در صورت عدم رعايت اين نكته، شركت كننده ملزم به پرداخت اجاره بها غرفه به صورت ارزي بر اساس تعرفه شركت كنندگان خارجي خواهد بود. در این راستا کلیه متقاضیان حضور در بخش ریالی نمایشگاه می بایست علاوه بر مدارک ارسالی نسبت به تکمیل فرم تعهدنامه ارزی- ریالی F۱۳ و تودیع چک به میزان کل ارزش ارزي غرفه درخواستی نزد ستاد برگزاری اقدام نمایند. بدیهی است ستاد برگزاری از ثبت نام شرکت هایی که نسبت به تکمیل فرم تعهدنامه و تودیع چک تضمین ارزی- ریالی اقدام ننمایند معذور می باشد. نرخ تسعیر ارز با هماهنگی بخش مالی ستاد بر اساس نرخ روز ثبت نام خواهد بود.

میزان تضمین ثبت نام ریالی به اندازه کل ارزش ارزی غرفه با احتساب نرخ روز ارز محاسبه می گردد.

ارائه پروانه بهره برداري یا رتبه بندی شركت (جهت اثبات تولید کننده بودن شركت) از سوي شركتهايي كه بصورت ريالي در نمايشگاه حضور پيدا مي كنند الزامي است. ستاد برگزاري نمايشگاه هيچگونه مسئوليتي در قبال پيامدهاي ناشي از اين موضوع بر عهده نمي گيرد.

در صورتيكه مشاركت كننده با ارائه پروانه بهره برداري نسبت به ثبت نام در بخش ريالي اقدام نمايند و  در زمان برگزاري نمايشگاه به نمايش محصول/ خدمت/ پوستر/بنر مرتبط با محصولات/خدماتي  به جز محصولات يا خدمات مندرج در پروانه بهره برداري ارائه شده در هنگام ثبت نام اقدام نمايند و آن محصول/ خدمات/ پوستر/بنر /کارت ویزیت/ بروشور/ کاتالوگ و … مشمول بخش ارزی باشد مشاركت كننده متعهد و ملزم به پرداخت کلیه هزينه ها و ساير جرائم مربوطه خواهد بود.

غرفه هاي ريالي و ارزي بصورت مجزا برپا خواهد شد. مشاركت كنندگاني كه دو غرفه ارزي و ريالي را همزمان درخواست نموده‌اند لازم است كه غرفه ها را مجزا از هم و مستقل برپا نمايند به طوري كه در طول مدت برگزاري نمایشگاه غرفه ها از هم قابل تشخيص باشند.

عرضه و نمايش هرگونه كالا، پوستر و برند خارجی برای معرفی محصولات خارجی در بخش داخلي ممنوع و در صورت عدم رعايت، طبق مقررات، هزينه مشاركت بر اساس تعرفه مصوب شركت كنندگان خارجي و بصورت ارزي محاسبه و دريافت خواهد شد.

در صورت عدم رعايت مقررات ارزي ريالي نمايشگاه توسط مشاركت كنندگان و تشخيص كميته ارزي ريالي شركت سهامي نمايشگاه هاي بين المللي ، مشاركت كننده موظف به پرداخت هزينه هاي غرفه خود بر مبناي غرفه ارزي بوده و حداكثر ۲۴ ساعت پس از ابلاغ کتبی ستاد برگزاری ميبايست با برگزاركننده تسويه حساب نمايد، بديهي است در غير اين صورت غرفه مشاركت كننده توسط برگزاركننده تعطيل و پلمپ شده و مشاركت كننده حق هيچگونه اعتراضي نخواهد داشت و هزينه هاي پرداخت شده عودت داده نخواهد شد.

ارائه كالا و قطعات منفصله خارجي در غرفه مستقلي كه جهت معرفي خدمات پس از فروش درخواست مي‌گردد، ‌ممنوع مي‌باشد. بديهي است در صورت اقدام، كلا هزينه مربوطه به صورت ارزي محاسبه خواهد شد.

حوادث غير قابل پيش بيني

در صورت بروز هرگونه حادثه‌اي خارج از اختيار و كنترل برگزاركننده مانند جنگ، زلزله و سيل و ساير حوادث طبيعي كه منجر به عدم برگزاري، تاخير يا افزايش دوره برگزاري نمايشگاه شود، برگزار كننده در جهت حفظ منافع مشاركت كننده اقدام مي‌نمايد و شركت كننده مجاز به اعتراض يا استرداد وجوه پرداختي نخواهد بود.